komiksy ekonomiczne


O projekcie

Komisy Ekonomiczne to innowacyjny projekt edukacyjny, organizowany od 2008 roku przez Forum Obywatelskiego Rozwoju we współpracy z Fundacją Santander Bank S.A. i Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z gospodarką w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku.

Na każdą edycję projektu składa się konkurs na najlepsze komiksy oraz – na bazie wybranych prac – opracowane przez ekspertów scenariusze lekcji z przedmiotów WOSu i podstaw przedsiębiorczości. Scenariusze te oraz komiksy nagrane na CD, przekazywane są bezpłatnie wraz z albumem zawierającym wybrane prace nauczycielom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki przystępnej formie, uczniowie mogą zrozumieć, jak naprawdę działa gospodarka. Komiksy pokazują m.in. korzyści z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zalety oszczędzania czy tworzenia dobrego prawa, wyjaśniają również szereg podstawowych definicji. Nauczyciele zaś zyskują możliwość uatrakcyjnienia swoich lekcji i wyjaśnienia na prostych przykładach złożonych zagadnień życia gospodarczego i społecznego.

W ramach projektu, raz w roku, FOR zaprasza nauczycieli do Warszawy na konferencję naukową, a pracownicy oraz wolontariusze FOR regularnie prowadzą warsztaty z nauczania ekonomii w szkołach w całej Polsce.

 

Jakub Przeździecki - Koordynator Projektów FOR

Absolwent Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, student ekonomii również w SGH. Z Forum Obywatelskiego Rozwoju związany od 2014 roku. Koordynator Projektów. Wspierał organizację VI, a także przygotował VII, VIII i IX edycję projektu „Komiksy ekonomiczne”, zorganizował m. in. konferencje dla nauczycieli „Edukacja ekonomiczna w XXI wieku” i „Po co nam ta ekonomia?”. Współorganizował obchody 25-lecia powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Od lat aktywnie edukuje młodzież gimnazjalną i licealną z zakresu przedmiotów ekonomicznych. Interesuje się ekonomią edukacji i ekonomią matematyczną.

Kontakt:
Telefon: 667 290 555
E-mail: jakub.przezdziecki@for.org.pl

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych warsztatów.


https://www.high-endrolex.com/30