komiksy ekonomiczne


Lekcje

Forum Obywatelskiego Rozwoju w swojej misji budowania społeczeństwa obywatelskiego nie zapomina o jego najmłodszych uczestnikach. W oparciu o najlepsze komiksy o tematyce ekonomicznej, wyłaniane w corocznym konkursie, tworzone są scenariusze lekcji.

Jednak rola edukacyjna FOR nie kończy się tutaj. Młody, ale doświadczony zespół edukatorów, spotyka się z młodzieżą w całej Polsce przekazując w sposób prosty i przystępny wiedzę ekonomiczną. Nasi edukatorzy znają i rozumieją problemy nauczania ekonomii, a dzięki niebanalnemu i nieszablonowemu podejściu do tematu szybko nawiązują kontakt z młodzieżą. Podczas zajęć wykorzystują, oprócz komiksów ekonomicznych, wiele innowacyjnych metod nauczania m. in. krótkie animacje oraz gry symulacyjne. Zajęcia te mają na celu pokazanie uczniom, że ekonomia jest ciekawą nauką i warto się jej uczyć, ponieważ wszyscy jesteśmy częścią wspaniałej maszyny, jaką jest wolny rynek.

Spotkania skupiają się na praktycznych aspektach wykorzystania wiedzy oraz przykładach, a także ciekawostkach z życia. Lekcje dotyczą przede wszystkim podstawowych zagadnień ekonomicznych, z którymi uczniowie mogą spotkać się na co dzień oraz zagadnień szeroko rozumianych finansów (w tym finansów państwa oraz finansów prywatnych). Poprzez spotkania uczniowie mogą poznać często zawiłe zagadnienia i lepiej zrozumieć otaczający ich świat.

Lekcje ekonomiczne kierowane są do uczniów III i IV etapu edukacyjnego.

Nauczycielu! Jeżeli wyrażasz chęć goszczenia nas w swojej szkole, wystarczy skontaktować się z Koordynatorem Projektów Jakubem Przeździeckim telefonicznie lub mailowo:

tel. +48 667 290 555
e-mail: jakub.przezdziecki@for.org.pl

W ubiegłym roku szkolnym odwiedziliśmy kilkanaście miejscowości w całej Polsce, pokonaliśmy ponad 3.000 km i przeprowadziliśmy przeszło setkę warsztatów.

Oto, gdzie byliśmy w roku szkolnym 2015/2016:

W kilku miastach pojawiliśmy się kilkukrotnie.

 


https://www.high-endrolex.com/30