komiksy ekonomiczne


Inauguracja strony "Komiksy ekonomiczne"

Dołącz do obrazkowego świata ekonomii. Baw się i zdobywaj wiedzę w przyjemny sposób!

Witamy na wyjątkowej stronie, która jest adresowana do fanów komiksów i animacji oraz każdego, kto chciałby lepiej zrozumieć świat współczesnej gospodarki.

Zapraszamy szczególnie nauczycieli WOSu i podstaw przedsiębiorczości oraz animatorów i trenerów zajęć edukacyjnych do skorzystania z gotowych scenariuszy lekcji, które pomogą w planowaniu zajęć.

Scenariusze te powstały na bazie komiksów i animacji ekonomicznych nagrodzonych w czterech edycjach konkursu organizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK od 2008 roku. Wszystkie materiały zebraliśmy w jednym miejscu, aby korzystanie z nich było jak najłatwiejsze.

Kilka słów o nawigacji po stronie

  • Wszystkie materiały zostały podzielone na trzy grupy: komiksy, animacje, scenariusze lekcji.
  • W każdej grupie do wyboru jest 15 kategorii, które widoczne są w menu po lewej: budżet państwa, dobre prawo... aż do Unia Europejska i wybory.
  • Po kliknięciu na dany materiał pojawia się podstrona, w dole której jest link: "Zobacz wszystkie pozycje z tej kategorii" - przenosi on do listy wszystkich komiksów, animacji i scenariuszy z danej kategorii, np. budżet państwa.
  • Dodatkowo, każdy materiał posiada listę tagów, które po kliknięciu przenoszą do innych materiałów o tym samym tagu, np. demokracja, dług publiczny.
  • Nawigację po stronie ułatwia również wyszukiwarka (prawy górny róg) oraz możliwość sortowania według nazwy i edycji.

Więcej informacji w zakładce "O projekcie"

Zapraszamy do kontaktu!